Güncel Haberler

ÖZEL – “Hakemler iyi bir sınav vermiyor, Beşiktaş…”

AJANSSPOR ÖZEL – Türk siyasetçi, devlet adamı, CHP Eski Genel Başkanı Hikmet Çetin, Radyospor’da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar'a değerlendirmelerde bulundu. Beşiktaş Kongre Üyesi de olan Çetin’in Radyospor’da yaptığı açıklamalar şu şekilde:

“Beşiktaş, en azından bir çeyrek final oynamalı”

Beşiktaş’ın Avrupa’daki başarıları son derece dikkat çekici. Bunun devam etmesini diliyorum. Büyük bir olasılıkla Beşiktaş, Avrupa’da tur atlayabilir. Atılacak her gol ülke puanı açısından da son derece önemli. Vizyonsuz bir başarı beklenemez. Kurada kimler çıkar bilemiyorum. Ama hepimizin dileği Beşiktaş’ın en azından çeyrek final oynaması. Beşiktaş’ın iyi bir kadrosu var. Umuyoruz Beşiktaş’ın başarıları devam eder. Fakat; çıkacak rakipleri bilemiyoruz. 1 galibiyet bile alsa Beşiktaş’ın birinci olma ihtimali var. İnşallah başarıları devam eder.

Beşiktaş yönetimi hakkında…

Fikret Orman ve yönetimi zor bir dönemde görev aldı. Sıkıntılı dönemde durumu toparlamaya çalıştılar. 2 sene arka arkaya şampiyon olmak kolay değil. O 80’li yıllardaki başarı gibi. Beşiktaş, sadece şampiyon olmakla kalmadı, iyi de futbol oynuyor. Destek olmak lazım. Beşiktaş başarılı olmaya devam edecektir.

“Beşiktaş bu dönemi atlatacaktır”

Fikret Orman’ın bir vizyon koyması son derece önemli. İçerideki yenilgiler, başarılarla karşılaştırıldığında öngörülemeyen bir dönemdir. Birçok kulüpte bu olabilir. Ben önümüzdeki dönemde Beşiktaş’ın bunu atlatacağını düşünüyorum. Beşiktaş, zor maçları aşarak bu noktaya geldi. Beklenenin üstünde bir puan kaybı oldu. Beşiktaş’ın kadrosu, yönetimi ve antrenörüyle güzel oyuna tekrar döneceğini düşünüyorum.

“Hakemler sonucu etkiliyor”

Güzel oyun oynadığınızda her zaman kazanamayabilirsiniz. Önemli olan seyir zevki veren bir futbol oynamak. Türk futbolunda maalesef bunun eksikliği var. Tüm takımların o noktaya gelmesini diliyorum. Milyonların izlediği futbolu güzelleştirmek önemli. Türk futbolunda genel olarak seyirciye zevk veren takım göremiyorum. Hakemlerle de çok uğraşılıyor. Hakemler de hata yapıyor tabii. Bu konuyu büyütmeyi ve gündeme sürekli getirmeyi de doğru bulmuyorum. İyi oyun bence skordan çok daha önemli.

“Beşiktaş aleyhine de hatalar yapılıyor”

Hakemler iyi sınav vermiyor. Gerçekten sonucu etkileyecek hatalar yaptılar. Beşiktaş maçlarında da yaptılar. Bu konuda tarafsız yorum yapanlar da bunu söylüyor. TFF de bazı hakemlere görev vermeyerek bunu doğruluyor. Ben isim vermek istemiyorum. Ancak; hakemler konusunda iyi bir sınav verilmediği kanaatindeyim. Sporun spor olarak görülmesi gerektiğini düşünüyorum. Beşiktaş’a da Avrupa’da başarılar diliyorum. Fırsatım olursa Monaco maçına gitmeyi planlıyorum.
YASAL UYARI : BU HABER AJANSSPOR.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ.

Paylaş