Kulüp kariyeri

Moritz’in Türkiye macerası Kasımpaşa’da başladı. Burada oynadığı futbolla beğeni topladı. Bunun birçok takımın transfer listesine girmeyi başardı ve neticesinde 2010-11 sezonunun başında Süper Lig’in güçlü ekiplerinden Kayserispor’a transfer oldu. Burada bir türlü Kasımpaşa’daki performansina erişemedi ve daha çok özel hayatiyla gündeme geldi. Bunun üzerine sezon sonu Kayserispor tarafindan gidecek futbolcular listesine konuldu.

2011-12 sezonu için hucuma dönük orta saha oyuncusu arayısında olan Mersin İdman Yurdu’yla iki yıllığına anlaşarak buraya transfer oldu.

Mersinde iyi bir form yakalamasına rağmen takımın kötü gidişatından dolayı serbest bırakılmıştır.

Ayrıca Moritz, Türkiye liglerinde oynayan birçok Brezilyalı futbolcuya nazaran iyi seviyede Türkçe de konuşabilmektedir.

Geçtiğimiz sezonda Mersin İdmanyurdu’nda 10 numaralı formayı taşıyan Brezilyalı oyuncu Brezilyalı Andre Francisco Moritz yeni takımını twitterdan açıkladı. İngiliz ekibi Crystal Palace ile 1 yıllık sözleşme imzaladığını belirten Moritz, yeni takım arkadaşları ile Middlesbrough şehrinde kampta olduğunu belirtti.