News

Çalımbay: “Eksikler bizi çok korkutuyor”

Çalımbay: "Eksikler bizi çok korkutuyor"

AJANSSPOR – Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Ziraat Türkiye Kupası'nda 6-0 kazandıkları ve bir üst tura yükseldikleri Çorum Belediyespor maçının ardından A Spor'a açıklamalarda bulundu.

"Eksikler bizi çok korkutuyor"

"Her şeyden önce uzun süredir galibiyet alamadık. Bu bizim için moral oldu. Eksikler bizi çok korkutuyor. Hugo'nun atılması dezavantaj oldu. Tek hedef Galatasay maçı. Herkes de görevini yaptı ama ligde başarılı olmak için çalışacağız. Burak Yılmaz yok, Kucka yok. Rodallega'nın atılması dezavantaj oldu. Birkaç tane daha oyuncu eksiğimiz var. Olan-olmayan fark etmeyecek. Galatasaray maçı çok önemli ve kritik. Başta taraftarımıza ve futbolcularımıza güveniyorum. Tabii kolay değil. Şanssız bir Malatyaspor maçı yaşadık. Şanssız şeyler oldu ama bu bir yerde kırılacak. Galatasaray ve arkasından Kayserispor maçı var. Milli maç arasını da çok iyi değerlendireceğiz."

"Oyuncuları tanımaya çalıştım"

"Galatatasaray zaten sezon başında iyi kuruldu. Avrupa'dan elendikten sonra da yeni transferler yapıldı. Antalyaspor'un başındayken onlara karşı çok iyi oynadık. Korner bile atamadılar. Hazırlık dönemi yapılmaması dezavantaj. Bugün bile oyuncuları tanımaya çalıştım."

Basın toplantısı

Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, oyuncularını 6-0'lık galibiyetten ötürü kutladı.

Maçın kendileri açısından önemli olduğuna işaret eden Çalımbay, "Bu maçı mutlaka kazanmamız gerekiyordu. Galibiyete ihtiyacımız vardı. Bunu da başardık. Bütün arkadaşlarım elinden gelen gayreti gösterdi. Maçın başından sonuna kadar kesinlikle oyun disiplininden kopmadık." diye konuştu.

Çalımbay, Galatasaray ile hafta sonu önemli bir maç oynayacaklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Bu maç herkes için çok önemli. Trabzonspor camiası için de çok çok önemli. O yüzden o maçı da kazanmak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Bazı arkadaşlarımızın hem sakat hem de cezalı olması bizim için dezavantaj olacak ama maçı çevirecek güçte bir takımız. Galatasaray maçını iyi bitirmek istiyorsak, bugün oynadığımız oyunun yüzde 100 üstüne çıkmamız gerekiyor. Çünkü hakikaten Trabzonspor camiasının böyle bir galibiyete ihtiyacı var."

Tarih: 25.10.2017 16:43

Paylaş