Güncel Haberler

Caner’e Emre Belözoğlu tarifesi!

Beşiktaş'ın önceki gün Başakşehir’le oynadığı mücadelenin 87. dakikasında kendisine sart gösteren hakem Mete Kalkavan’a ağır küfürler eden Caner Erkin’e ağır ceza yolda.

Kalkavan’a “O… Ç… seni” dediği ekranlara yansıyan tecrübeli oyuncunun bu sözleri hakemin raporuna girmese de dünkü gelişmeler olayın seyrini değiştirdi.

Her ne kadar görüntülerden ceza verilmesi söz konusu olmasa da Caner’in dün akşam saatlerinde sosyal medya hesaplarından yaşananlarla ilgili bir özür mesajı yayınlaması TFF Hukuk Kurulu’nu harekete geçirdi.

Bu açıklamayı bir itiraf olarak değerlendiren kurul, 29 yaşındaki sol beki sportmenliğe aykırı hareket (El kol hareketleri) ve hakaretten (küfür) PFDK’ya sevk etti.

Caner’in sportmenliğe aykırı hareketten 1 maç, hakaretten 3 maç, yani toplamda 4 maç men cezasının alması bekleniyor.

KALKAVAN DUYMAMIŞ

Kalkavan’ın “Statta büyük uğultu vardı. Caner’in dediklerinin hiçbirini duymadım. Bazı pozisyonlarda oyuncular da düdüğümün sesini duymadı” dediği öğrenildi.

Karşılaşmanın ardından gözlemci ile sohbet eden hakem Mete Kalkavan’ın ise Caner’in söylediklerinden haberi olmadığı ortaya çıktı.

EMRE BELÖZOĞLU TARİFESİ

Caner'in sosyal medyada yayınladığı özür mesajı sonrası disipline sevk edilmesi akıllara Emre Belözoğlu’nu getirdi.

2011-12’de Trabzonsporlu Zokora’ya sarf ettiği hakaretler ekranlara yansısa da rapora girmeyen Emre, bir yayına katılıp özür dilemişti. Emre’nin özrü ‘itiraf’ olarak görülüp 2 maç ceza verilmişti.

KÜFÜRLER RTÜK'E TAKILDI

Caner Erkin’in sinkaflı küfürleri canlı yayında ekranlara yansırken, yayıncı kuruluştaki beIN Final programında bu görüntülere karşılaşmanın ardından yer verilmedi. Yapılan açıklamada, “RTÜK kuralları çerçevesinde ekrana getiremiyoruz” denildi.

ORMAN: YAPTIĞINI BEĞENMEDİM

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman da Caner Erkin’in küfürlerini tasvip etmediğini söyledi.

Orman, “Futbolda kazanma hırsı iyi bir şeydir ama bu Beşiktaş ilkeleri içerisinde olmalıdır. Caner’in yaptığını açıkçası hiç beğenmedim. Bize yakışmaz. Ama basın üzerinden hemen kampanya düzenleniyor. O kadar da kolay değildir. Caner pırlanta gibi çocuktur. Cezası varsa disiplin yönetmeliğimizce görür. Onun üzerinden Beşiktaş’ı karıştırmaya çalışıyorlar. Müsaade etmem” dedi.

TWITTER'DA TT OLDU

Sosyal medyada Caner Erkin'e büyük tepki vardı. İşte bazı yorumlar:

Caner Erkin 15 yıldır futbol oynuyor. Milyonların izlediği maçta hakeme küfrediyor, ceza alacağını biliyordur.Bilinçli yaptığını düşünüyorum.

Burası Beşiktaş Caner. Çeki düzen ver kendine. Arkadaşlarına el kol yapma. Topunu oyna. Savunmana bak. Sakin ol. Yeter yeter.

Caner Erkin de saha içerisinde artık biraz sakin olmalı. Her pozisyonda birilerine sataşmasından ben çok rahatsız oluyorum. Kötü görünüyor.

Hakeme defalarca O.Ç diyen Caner Erkin'e kırmızı kart çıkmadı!

Ana avrat sövdüğün yer Beşiktaş, ayağını denk al, kimse o formada kalıcı değil, yenersin yenilirsin umrumuzda da değil, EDEPLİ OL !

Artık bu takımda yerin yok Caner Erkin.

Caner Erkin kızağa çekilmeli ve uyarılmalı; o küfürler nedir öyle.

Sevgili Caner Erkin, Stres düzeyi yüksek, tamam hakem de sizin işinizi zorlaştrdı ama o küfürler neydi yahu? Biz trübünden duyduk. Yakışmadı.

Paylaş