Güncel Haberler

TFF’den flaş Caner Erkin açıklaması!

TFF'den flaş Caner Erkin açıklaması!

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türkiye Futbol Federasyonu işbirliği ile düzenlenen 'Spor Güvenliği Çalıştayı' sonrasında TFF Başkanı Vekili Hüsnü Güreli açıklamalarda bulundu.

Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin'in PFDK'ya sevk edilme nedeniyle ilgili gelen soruya Güreli, "Futbol federasyonunun Spor Disiplin Hukuku çok ayrı bir şey. Caner Erkin'in hareketi dediğiniz spor hukukudur. Talimatlarımızla ilgili bir revizyon çalışması da yapıyoruz. Bu seneler önce Emre Belözoğlu için yapılmış, orada da ayrımcılıktan gönderilmiş. Bizim talimatlarımız çerçevesinde, bunu yanlış yorumlamayalım, dudak okumadan bir disiplin sevki yapmadı bizim disiplin müşavirliğimiz. Caner Erkin isimli futbolcumuzun çok aşırı sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle ve golü attıktan sonraki akan görüntülerde yaptığı hareketler nedeniyle 2 konuda sevk edildi.

Raporda olmaması konusunda MHK'ye gerekli uyarıları yapacağız. Bu konuda hakemlerimizin çok hassas olmaları bizlere bırakmadan, saha içerisindeki her şeyi rapora yazmaları gerektiğini belirttik. Bu konuda gözlemcilerimizin raporlarını doğru şekilde yazarak sistemlere göndermeleri gerekmektedir." sözlerini sarf etti.

Talisca ve Tosic'in adliyeye sevk edilmesi ile ilgili olarak ise TFF Başkan Vekili "Talisca ve Tosic olayında spor sahası içerisindeki spor disiplin hukuku uygulandı. Demek ki savcılarımız konunun kendilerini ilgilendiren yönüne bakmak için soruşturma açtı. Bunlar bir adalet mekanizmasıdır. Bunları biz bilemeyiz. Biz sadece kendi futbol disiplin hukukumuzdan sorumluyuz." şeklinde konuştu.(Fanatik)

Tarih: 26.10.2017 11:25

Paylaş